De gevreesde columniste Angela de Jong, die normaal gesproken met haar scherpe pen televisieland op zijn grondvesten laat schudden, is zelf even flink door elkaar geschud. In het holst van de nacht is de AD-diva slachtoffer geworden van een ongelukkige val in haar eigen woning. Het resultaat? Een flinke reeks blauwe plekken en een gedwongen pauze van het televisiescherm. Waar ze normaal gesproken de sterren van de hemel schrijft over talkshows en reality-tv, moet ze nu zelf even pas op de plaats maken om te herstellen.
Een nachtmerrie op de trap
Het incident vond vorige week plaats en was allesbehalve een klein struikelpartijtje. Volgens de berichten tuimelde De Jong maar liefst vijftien treden naar beneden. Een val van een dergelijke hoogte is voor iedereen een schrikbeeld, maar voor een publiek figuur betekent het ook direct een afwezigheid in de media. Wie haar scherpe analyses bij programma’s als RTL Boulevard gewend is, zal het de komende dagen met een lege stoel moeten doen. Het programma wilde haar onlangs nog strikken voor een item over kijkcijfers, maar kreeg nul op het rekest vanwege haar fysieke gesteldheid.
Bont en blauw
Hoewel de valpartij er heftig aan toe ging, lijkt de schade vooral te bestaan uit flinke bloeduitstortingen en een gekneusd ego. De opiniediva is naar verluidt ‘bont en blauw’, wat haar tijdelijk ongeschikt maakt voor optredens voor de camera. Het is niet de eerste keer dat een bekende Nederlander fysiek ongemak ervaart dat breed in de media wordt uitgemeten; denk bijvoorbeeld aan het eerdere drama rondom de gehavende lip van Linda de Mol, wat destijds ook voor veel speculatie zorgde.
Wanneer keert de AD-diva terug?
Voor de fans van haar columns is er waarschijnlijk minder reden tot paniek; schrijven kan immers ook met een paar blauwe plekken. Toch zal de televisiewereld haar fysieke aanwezigheid in talkshows even moeten missen. Het is te hopen dat de trap in huize De Jong voortaan met wat meer voorzichtigheid wordt benaderd, want een mediadomein zonder de ongezouten mening van Angela is voor velen toch een stuk minder kleurrijk. We wensen haar een spoedig herstel toe, zodat ze snel weer haar tanden in de nieuwste mediarellen kan zetten.