Elianne kapot van zorgen terwijl Thomas Berge lacht met sushi en hashtags

Terwijl Elianne Zweipfenning tot diep in de nacht strijdt tegen huilbuien, melkflessen en luiers lijkt ex Thomas Berge vooral bezig met hashtags, sushi en gezellige fatbike-tochtjes. Het contrast is zo pijnlijk groot dat je er bijna een Netflix-serie over zou kunnen maken: zij uitgeput met wallen onder de ogen hij breed lachend naast zijn oudste zoon Jack.
“De avondspits in mijn eentje met twee kleintjes… soms voelt het alsof ik geen seconde mag knipperen”, schrijft Elianne bij een filmpje waarop ze met warrig haar en vermoeide blik de ene baby een fles geeft en ondertussen de ander in een pyjama probeert te wurmen. Haar woorden ademen realiteit: chaos, slapeloosheid en dat kleine beetje geluk als ze beide kinderen eindelijk stil krijgt.
En dan scroll je naar Thomas en je waant je in een andere wereld. Geen snotneuzen of slapeloze nachten daar, maar vrolijke sushi-dates met Jack (12), ritjes op de fatbike en kekke hashtags als #back2school. Zijn twee jongste kinderen Saint (2) en Sky Méa (1), die hij kreeg met Elianne, lijken compleet van zijn Insta-landschap gewist. Alsof ze nooit bestaan hebben.
De liefde tussen Thomas en Elianne spatte begin 2024 uit elkaar na drie jaar samen. Geruchten over slippertjes deden de ronde, maar Elianne ontkende alles. Toch schreef ze later dat haar hart “in duizend stukjes” lag. Thomas zelf hield het simpel: hij wilde gewoon niet meer. Voor haar betekende dat in één klap een voltijd-baan als alleenstaande moeder. Voor hem een nieuw hoofdstuk mét nieuwe liefde, make-upartiest Victoria Boo. Nog geen jaar na de breuk poseerde hij alweer in romantisch Parijs met haar alsof hij zijn oude leven simpelweg had ingeruild voor een upgrade.
Ondertussen ploetert Elianne verder. Geen champagne in Parijs, maar melkflessen in Purmerend. Toch blijft ze opvallend positief. “Het vraagt zoveel energie en er zijn momenten dat het pittig is. Maar zodra ze liggen, voel ik alleen maar dankbaarheid en trots.” Het klinkt bewonderenswaardig, maar ergens ook bitter. Terwijl zij kleine overwinningen telt lijkt Thomas vooral bezig met zijn eigen gelukscampagne.
Misschien is dat wel de echte kern van dit verhaal: Elianne die bewijst dat ze zonder glitter of hashtags sterker is dan ooit, terwijl Thomas zich opwerpt als de man die alles lijkt te vergeten behalve zichzelf.