Het laatste showbizz nieuws

Bizar

Woningmarkt totaal gek: 3 ton voor een houten strandhuisje van 18 vierkante meter


Welkom in de Nederlandse huizenjungle waar starters inmiddels het gevoel hebben dat ze net zo goed een hut kunnen bouwen van hun CV’s en studieschulden. Iedereen weet: wil je een gezinshuis in de Randstad dan kun je net zo goed proberen een rijtjeswoning te winnen met een kraslot. Stellen met een doorsnee salaris kijken verlangend naar makelaarswebsites alsof ze de jackpot ooit nog eens zullen aantikken.

De echte winnaars? Dat zijn natuurlijk de mensen die ooit voor een habbekrats een huis hebben gekocht in Amsterdam of Utrecht. Die wrijven elke maand hun handen warm als de waarde weer met een procentje omhoog schiet. Wie slim was en ooit instapte kan nu bijna net zo vaak verhuizen als dat je Netflix kijkt. Doorstromers zitten gebakken; starters mogen hopen dat er ergens een tante met een royaal testament ligt te wachten.

Waar moet je heen als gewone sterveling? Zelfs de rust van het platteland wordt peperduur en wie echt wil ontsnappen kijkt richting Spanje waar de zon wél standaard bij de prijs zit inbegrepen. Maar pas op, want ook daar is het prijskaartje aan het exploderen tenzij je genoegen neemt met een huis in een dorpje waar zelfs Google Maps je niet kan vinden.

Toch steekt er zelfs in Nederland één locatie met kop en schouders bovenuit als het gaat om woninggekte: Dishoek, het pittoreske Zeeuwse kustplaatsje waar de strandhuisjes duurder zijn dan een loft in hartje Amsterdam. Geen grap: voor een piepklein houten huisje van 3 bij 6 meter kun je net zo goed een Ferrari voor je deur parkeren. We hebben het hier over 18 vierkante meter oftewel: krap aan plek voor je opblaasbare flamingo én je weekendtas.

Wat moet dat kosten? In Amsterdam schrik je al van prijzen rond de 9.000 euro per vierkante meter, maar in Dishoek gooien ze er gewoon nog een schepje bovenop. 16.400 euro per vierkante meter oftewel: je betaalt voor een strandcabine van formaat bezemkast ruim drie ton. Zelfs in de duurste wijken van Parijs gaan ze zich achter de oren krabben.

Zet het maar op een tegeltje: Een strandhuisje aan zee is inmiddels alleen nog weggelegd voor de elite. De rest van Nederland mag toekijken, wegdromen, of gewoon alvast sparen voor een tentje op de camping.

Hieronder de beelden:

Deel deze juice!

Abonneer
Laat het weten als er
2 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Het is overbodige luxe, dus mag wel wat kosten.

In geen 300.000 jaar.
Als je hier serieus over nadenkt, zou je eerst even een afspraak moeten maken met je huisarts want dan heb je ergens een neurotische kortsluiting