Frank Dane sprakeloos in radio-uitzending: “Hij had een liefdesrelatie met zijn moeder en wist van niks”

Welkom in de wondere wereld van De 538 Middagshow waar de grens tussen reality en absurditeit soms net zo flinterdun is als de argumentatie van een influencer zonder volgers. Afgelopen week gebeurde er weer eens iets waardoor je je afvraagt: leven we nu in een Netflix-dramaserie, of gewoon in het nuchtere Nederland? Nou, hou je vast, want deze radiosoap tart werkelijk elke verbeelding.
Er zijn van die verhalen die je alleen op verjaardagen hoort als de drank rijkelijk vloeit en oom Joop net één sherry te veel op heeft. Maar Bas zo stelde hij zich voor, want wie wil hier nog met voor- en achternaam over straat overtrof echt alles toen hij live in de uitzending zijn bizarre DNA-confessie deed. Aanleiding was een oproep voor luisteraars met vreemde testresultaten, en Bas dacht: dit is mijn moment.
Bas groeide op in een weeshuis. De reden? Zijn ouders waren niet in staat voor hem te zorgen. Wie die ouders waren? Geen idee jarenlang niet. Rond zijn veertigste – als de meeste mensen een midlifecrisis met een motor of een nieuwe vriendin proberen te bezweren dook Bas in het online datingcircuit. “Ik val op oudere vrouwen,” vertrouwde hij het radiopubliek toe, ogenschijnlijk zonder ironie. Zo gezegd, zo gedaan: binnen de kortste keren had hij een scharrel te pakken van hou je vast tussen de 55 en 60 jaar oud. En ja hoor er bloeide wat moois op.
Tot zover niks wat de gemiddelde realityshow kijker nog zou verbazen. Maar toen kwam het moment suprême: op aanraden van zijn vriendin deden ze samen een DNA-test. Wat volgde, klinkt als het plot van een afgekeurde soap die zelfs Talpa te heftig vindt: “Mijn moeder bleek de vrouw die ik op de datingsite had ontmoet. Met wie ik al twee jaar een relatie had.” Zie hier het moment waarop half Nederland live op de radio zijn koffie over de broek morste.
Frank Dane en Airen Mylene de presentatoren van dienst, stonden erbij als twee konijnen in koplamplicht. Airen: “Ik geloof dit niet.” Maar Bas, onverstoorbaar: “Ik kan het bevestigen. Het was een rollercoaster door mijn hoofd heen.” Understatement van het jaar.
De relatie was uiteraard direct verleden tijd je mag hopen dat ze het hoofdstuk ‘Oedipus-complex’ bij de relatietherapie hebben overgeslagen. Vijf jaar later is het contact tussen moeder en zoon – tja, wat is het eigenlijk? – vooral ongemakkelijk. “We hebben een beetje moeizaam contact gehad, maar het is niet een moeder-zoonrelatie geworden.” Geen intiem moederdagontbijtje, geen gezellige familieapp.
Pogingen van Hart van Nederland om Bas te pakken te krijgen voor extra uitleg? Vergeefs natuurlijk. Zelfs het beste juicekanaal komt hier niet verder dan wat anonieme roddel op een regenachtige dag.