Na een lange periode waarin de zon volop scheen en de temperaturen regelmatig tropische waarden bereikten staat Nederland aan de vooravond van een opvallende weersverandering. Vandaag kan het in sommige regio’s nog oplopen tot ongeveer 33 graden, maar richting het weekend slaat het weer volledig om.
Volgens de verwachtingen wordt het zaterdag een stuk koeler. In grote delen van het land liggen de middagtemperaturen tussen de 17 en 18 graden terwijl het op de Waddeneilanden zelfs niet warmer wordt dan ongeveer 16 graden. Daarmee verdwijnt de zomerse warmte in korte tijd.
Grote overgang na hete weken
De afgelopen weken kende Nederland meerdere periodes met uitzonderlijk warm weer. Vooral juni was opvallend heet en ook de eerste helft van juli bracht veel zonnige dagen en hoge temperaturen met zich mee. Ventilatoren en airco’s maakten overuren terwijl de warme nachten voor veel mensen zorgden voor een verstoorde nachtrust. Die hitte maakt nu plaats voor koelere lucht. Binnen enkele dagen kan het temperatuurverschil oplopen tot meer dan 15 graden.
Hoewel liefhebbers van warm zomerweer misschien even moeten wennen aan de lagere temperaturen, zullen anderen juist opgelucht zijn. De frisse lucht zorgt voor aangenamere omstandigheden overdag en kan ook bijdragen aan koelere nachten, waardoor slapen weer een stuk comfortabeler wordt.
Of deze afkoeling betekent dat de zomer voorlopig voorbij is blijft onzeker. Het weer staat bekend om zijn grilligheid en het is goed mogelijk dat warmere dagen later opnieuw hun intrede doen.