De Telegraaf ontslaat Mick van Wely na opnieuw grensoverschrijdend gedrag

In de toch al turbulente wereld van de Nederlandse misdaadjournalistiek is het weer raak: Mick van Wely ligt er bij De Telegraaf uit. En niet zomaar nee, per direct. Mediahuis de uitgever van de krant trok zondag resoluut de stekker uit de samenwerking. Officieel “na een gesprek tussen beide partijen”, maar de werkelijke reden? Een vers incident rond grensoverschrijdend gedrag.
Dat nieuwe incident begon hoe modern ook in de krochten van een nachtelijke chat. Op sociale media dook 4 augustus een bericht op dat niet veel goeds betekende. Uit onderzoek bleek dat Mick in de nacht van 31 juli op 1 augustus seksueel getinte berichten stuurde naar een bron. En dat zo zegt Mediahuis druist regelrecht in tegen hun gedragscode waarin medewerkers zich “professioneel en zakelijk” moeten opstellen richting relaties. De uitgever noemt het een “grove schending” die ook nog eens de reputatie van De Telegraaf schade heeft toegebracht.
Wie denkt dat dit een eenmalige uitglijder is heeft het mis. In februari 2022 lag Van Wely ook al onder vuur wegens grensoverschrijdend gedrag. Toen kreeg hij een maatregelenpakket opgelegd en mocht hij later onder strikte voorwaarden, terugkomen. Maar na deze nieuwe misstap is het doek definitief gevallen.
Van Wely zelf geeft toe dat hij verkeerd zat. Hij “komt er wellicht later op terug”, meldde De Telegraaf. Wanneer en in welke vorm blijft gissen, maar voorlopig is hij vooral onderwerp van gesprek bij zowel redacties als roddelkanalen.
En over roddelkanalen gesproken: het was Reality FBI dat de boel liet rollen. Volgens hen had een vrouw Van Wely in juli benaderd met een zaak die alles behalve licht verteerbaar was. Haar zus was jaren geleden vermoord veertig messteken de dader kreeg zes jaar cel en ging later nota bene werken op de plek waar hij ooit vastzat. Ze wilde deze wrange realiteit via de media belichten.
Van Wely werd benaderd voor advies, maar volgens Reality FBI ging hij al snel een heel ander pad op. In plaats van focus op de zaak volgden er suggestieve berichten, gericht aan een vrouw die emotioneel toch al aan de grond zat. Rond de uitzending van Nieuws van de Dag waarin het verhaal werd gebracht en in de dagen erna, stuurde hij teksten als:
“Hou je van spontane acties”
“Heb je bij mij een vibe gehad qua aantrekkingskracht”
“Truth or dare, durf je dat spel te doen”
“Ik hou van een spelletje maar er moet een klik zijn”
“Hoeveel hou je van s*ks op schaal van 1 tot 10”
“Heb jij liever een extra man of vrouw”
“Ik ben voorzichtig geworden na een sh*taffaire”
Daar bovenop zou hij ook nog hebben voorgesteld om samen te gaan eten. Of dat ooit daadwerkelijk is gebeurd blijft onbekend. De zaak is op z’n zachtst gezegd gênant. Niet alleen voor Van Wely, maar ook voor een krant die zich graag als morele waakhond van Nederland presenteert. In de wandelgangen hoor je nu dat De Telegraaf opgelucht ademhaalt dat het hoofdstuk gesloten is. Maar in de journalistieke kroeggesprekken blijft één vraag hangen: hoe vaak komt zoiets voor zonder dat wij het te horen krijgen?
Jammer…waarom kunnen dat soort types zich nou nooit beheersen en normaal doen. Er zullen genoeg dames zijn die van Wely zien zitten, daar hoef je niemand voor lastig te vallen of te intimideren. Jesus man, laat je een paar maanden opnemen of zo ga er aan werken.