Camera in de douche: heftige beschuldiging aan B&B Vol Liefde’s Albert

Het kasteel van Albert dat ooit een romantisch decor vormde voor het populaire programma B&B Vol Liefde begint steeds meer op het toneel van een smeuïge rechtszaal te lijken. Geen idyllische diners meer geen wandelingen door Spaanse wijngaarden, maar beschuldigingen die klinken als scènes uit een slechte Netflix-thriller. En de naam die bovenaan de lijst met aanklachten prijkt? Die van Albert zelf.
De Poolse Malgosia ooit deelnemer in het programma en met de bedoeling zijn hart te veroveren klapt uit de school tegenover weekblad Story. En wat ze vertelt laat weinig aan de verbeelding over. Volgens haar heeft Albert zich niet alleen bezondigd aan opdringerig gedrag, maar speelde er ook iets veel duisters achter de schermen van zijn B&B. “Toen ik bij hem was, zag ik dat er een camera in de douche hing,” zegt ze. En als dat nog niet genoeg is: “Na afloop van de opnames heb ik met een aantal andere logees gegeten en zij dachten precies hetzelfde te hebben gezien.”
Volgens Malgosia bevestigde een familielid van Albert uiteindelijk dat de douche inderdaad gefilmd werd. En wat volgt leest als een horrorverhaal in een reality-verpakking: “Hij heeft nu naaktbeelden van mij waar hij van alles mee kan doen. Misschien wel zichzelf bevredigen.”
Productie zwijgt, vrouwen praten
Wat doe je als je denkt slachtoffer te zijn geworden van zo’n actie? Je stapt naar de makers van het programma. Dat deed Malgosia ook. Het antwoord? Radiostilte. “Daar heb ik niets van gehoord,” zegt ze. En daarmee lijkt de situatie als we haar woorden mogen geloven nog penibeler. Want volgens haar bleef het niet bij voyeuristisch gedrag. Albert zou volgens haar meerdere vrouwen fysiek benaderd hebben. “Hij heeft aan alle vrouwen, die voor hem kwamen, gezeten,” beweert ze. In tenminste één geval zou het zelfs gaan om ongewenste aanraking. “Haar dochter zegt ook steeds dat ze aangifte moet doen, maar dat wil ze niet.”
Joyce: liefde of luchtbrug naar Spanje?
Ondertussen is daar nog altijd Joyce. De vrouw die Albert uiteindelijk koos en volgens de officiële kanalen nog steeds aan zijn zijde staat. Malgosia sprak haar onlangs nog. Niet op een strijdlustige of afstandelijke manier, maar gewoon, bij een hapje eten. En wat daaruit bleek? Joyce zou het allemaal wel best vinden. “Het haar allemaal niet zoveel kan schelen, zolang Albert de gratis vliegtickets naar Spanje maar naar haar opstuurt.”
Dat is misschien nog wel het wrangste detail van dit hele verhaal. Terwijl één vrouw zich zorgen maakt over beelden die mogelijk opduiken in de donkerste uithoeken van het internet lijkt een ander genoegen te nemen met de business class van Ryanair.
Is dit het einde van de romantiek op reality-tv?
B&B Vol Liefde was bedoeld als een zachte kijk op late-liefde. Maar als dit soort verhalen kloppen – en we nog niets hebben gehoord van Albert of de programmamakers zelf – dan is er weinig liefdevols meer over aan deze formule.