Voor iedereen die graag kijkt, leest en een beetje nadenkt

In de spotlights, Marco Borsato

Grote vraag: komt Marco Borsato opdagen bij de uitspraak van de rechter


Grote vraag: komt Marco Borsato opdagen bij de uitspraak van de rechter

Donderdag valt eindelijk de uitspraak in wat inmiddels een nationale soap is geworden: de ontuchtzaak tegen Marco Borsato. Je voelt aan alles dat we richting een seizoensfinale gaan.

Op redacties, in supermarkten, zelfs bij mijn kapper iedereen stelt dezelfde vraag. Niet eens wat de rechter gaat zeggen, maar wanneer Marco zelf naar binnen wandelt. Of misschien juist helemaal níet. Want hoewel we al jaren zitten met dossiers, getuigen en optredens die nooit meer hetzelfde werden blijkt deze simpele vraag nog steeds een mysterie.

In Shownieuws zei Eva Vloon het al met dat typische journalistieke voorbehoud: „Het is nog steeds niet zeker of Marco daar zelf ook bij gaat zijn, hè?”
En eerlijk, dat ‘hè’ vind ik misschien wel het perfect gekozen woord. Alsof ze zelf ook niet weet of ze een vlucht naar Italië moet boeken om hem daar te zoeken.

Bram Moszkowicz die tegenwoordig zo ongeveer de menselijke encyclopedie van rechtszaken is denkt echter dat Marco gewoon op komt dagen. Zijn reactie: „Nee, dat is mij niet bekend in elk geval. Dat is niemand bekend, maar gezien zijn opstelling tijdens de zittingen, waar hij altijd netjes is gekomen en ook het woord heeft gevoerd zou ik me verbazen als hij er níet bij zou zijn.”
Dat klinkt alsof Bram er als het moest, persoonlijk heen zou rijden om hem op te halen.

Collega Evert Santegoeds, die al jaren in de showbizz rondloopt alsof hij de conciërge van Hilversum is wilde van Bram weten: „Zou je het hem ook aanraden om erbij te zijn?” Bram zegt ja. Eva zegt ja. Eigenlijk zegt iedereen ja.

Eva verwoordt het nog het duidelijkst: ,,Ik zou het zelf ook wel willen. Het gaat helemaal over jou. Dan wil je toch op zo’n minst dat zelf live meemaken?”
En dat is ergens waar. Als half Nederland zich over je uitspreekt wil je misschien op zijn minst in de buurt zijn wanneer de rechter dat laatste woord uitspreekt.

Maar dan is er Evert, die even de rem trapt op alle stoere praat: ,,Tenzij je daar hoort dat je hele toekomst instort. Dan weet je ook niet hoe je daarop reageert.”
Dat is zo’n zin die je niet vergeet. Want stel je het voor: de zaal, het stilvallen, de uitspraak. En jij zit daar, middenin.

Of hij gaat verschijnen? Ik heb het gevoel dat Marco zelf op dit moment ook nog aan het twijfelen is. Zijn koffers staan waarschijnlijk half ingepakt. Eén stap richting rechtbank, één richting Schiphol.

Hoe dan ook: donderdag is het moment waarop de jarenlange spanning abrupt kantelt. Linksom of rechtsom. En heel Nederland kijkt mee alsof het om de finale van een talentenjacht gaat.

Abonneer
Laat het weten als er
0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties