John van den Heuvel zet advocaat op Johan Derksen: ‘Hij gaat te ver’
De kou tussen Johan Derksen en John van den Heuvel is officieel uit de lucht of beter gezegd: het hangt er zwaarder dan ooit in. Wat begon als een losse opmerking aan de VI-tafel is inmiddels uitgelopen op een juridische mini-oorlog tussen twee mannen die allebei zweren bij hun eigen gelijk.
John van den Heuvel heeft zijn advocaat ingeschakeld om Johan Derksen tot de orde te roepen. De reden? Derksen noemde hem eerder “dubieus” vanwege zijn innige bemoeienis met de ontuchtzaak tegen Marco Borsato. En dat schoot bij John blijkbaar zo in het verkeerde keelgat dat er een officiële brief op de mat van Grolloo belandde. “Een aangetekend schrijven,” vertelt Johan droogjes in zijn podcast Groeten uit Grolloo.
Oude vetes, nieuwe wonden
Het conflict borrelt al langer. Derksen uitte maanden geleden al zijn twijfels over Van den Heuvels rol in de Borsato-affaire. “Ik vind dat een journalist van De Telegraaf niet moet beschikken over processen-verbaal van Marco Borsato,” sneerde hij destijds. “Want hij loopt overal te verkondigen dat Marco wordt veroordeeld omdat hij die stukken gelezen zou hebben.”
En daar bleef het niet bij. De Snor vermoedt dat John wel érg veel wist voor iemand die officieel niets met het dossier te maken had. “Ik heb altijd mijn twijfels over John gehad. Hij doet zich voor als een soort Peter R. de Vries-light. En volgens mij zit hem dat nog steeds dwars.”
Een venijnige vergelijking, want volgens Derksen zit daar de kern van het probleem. “John was ooit de krullenjongen naast Peter. Nu wil hij de nieuwe sterjournalist zijn, maar hij mist het charisma. Hij compenseert dat met overdaad.”
De brief die niemand had verwacht
Een paar dagen na de uitzending plofte de envelop op bij Johan thuis. Geen fanmail, geen uitnodiging voor een diner van Wilfred, maar een aangetekende brief van John’s advocaat. “Ze pikten het niet,” zegt Johan droog. “Toen heb ik gezegd: prima, laat ze dan voortaan contact opnemen met mijn advocaat. Dat is Royce de Vries.”
En daar werd het pas echt ongemakkelijk. Want Royce de zoon van wijlen Peter R. de Vries ligt bij John nog gevoeliger dan een dossier over Borsato. “John mocht niet eens op de begrafenis van Peter komen,” sneerde Johan. “En dat had Royce tegengehouden.”
De eeuwige strijd om moreel gezag
Het geruzie tussen de twee mannen lijkt inmiddels meer op een strijd om geloofwaardigheid dan om journalistiek principe. Derksen verwijt Van den Heuvel dat hij “te veel partij heeft gekozen” in de Borsato-zaak. “Hij riep vanaf dag één: ‘Borsato wordt veroordeeld.’ Dat is geen verslaggeving meer, dat is beïnvloeding.”
Volgens Johan zou het zomaar kunnen dat John zijn informatie rechtstreeks van de omstreden moeder van het vermeende slachtoffer kreeg. “Die moeder ging niet eerst naar de politie, maar naar de media. En Van den Heuvel stond klaar met zijn notitieblok. Tja, dan weet je genoeg.”
Het laatste woord is nog niet gevallen
Dat Johan ondertussen nog even tijd vond om ook John’s televisiewerk te fileren, is tekenend voor zijn toon. “Hij heeft ook de slechtste soap in de geschiedenis gemaakt: die over Gordon,” sneerde hij. “Dat was echt een wansmakelijk product.”
Of John reageert op deze laatste trap na is nog onduidelijk maar de kans dat hij nog een brief laat sturen is groot. Eén ding is zeker: bij deze twee mannen wordt elk meningsverschil vroeg of laat een zaak voor de rechtbank of de camera. En bij voorkeur allebei.
