Bizar verhaal van Johan Derksen: onbekende man wilde hem hele erfenis nalaten

Johan Derksen weet altijd wel een bommetje te droppen aan de tafel van Vandaag Inside, maar dit keer kwam er een verhaal voorbij dat zelfs zijn medepresentatoren even met de oren deed klapperen. Waar René van der Gijp begon over Neymar die doodleuk 950 miljoen euro erft van een wildvreemde, gooide Derksen er nonchalant achteraan: “Ik heb dat ook gehad.”
En nee het ging niet om bedragen waar een Braziliaanse voetballer zijn villa’s mee inricht. Het was eerder kneuterig Hollands. “Twee jaar geleden werd ik ineens gebeld door een vrijgezelle man uit Den Helder,” begon Derksen. “Hij zei: ‘Ik ben ongeneeslijk ziek en ik heb wat spaarcentjes. Zoals het nu staat gaat mijn ex-vrouw ermee vandoor, maar dat wil ik niet. Vind je het goed als ik jou als erfgenaam opgeef?’”
Derksen, die normaal gesproken niet snel van zijn stuk gebracht wordt gaf toe dat hij het ronduit gênant vond. “Ik zei: ‘Nou, liever niet. Dat vind ik gênant. Geef het aan een goed doel.’” Maar de man bleef aandringen. “Hij belde later nog een keer terug. Hij wilde dat per se. Maar ik voelde me er niet prettig bij.”
Van der Gijp probeerde de spanning te breken met een grap: “Ging het ook om 950 miljoen?” Waarop Derksen droog antwoordde: “Nee, nee, nee. Want dan had ik het zelf wel geregeld.”
Zoals altijd wist hij het nog even met zijn bekende bravoure af te sluiten: “Hij wilde het aan iemand geven waar hij blijkbaar iedere avond naar kijkt. En dat begrijp ik wel met mijn charme en mijn naam.”
Uiteindelijk verbrak Derksen zelf het contact met de mysterieuze weldoener. “Ik wilde daar niet mee te maken hebben. Dat vond ik geen prettig idee.” Het is niet bekend of de beste man zijn spaarcentjes inmiddels aan een goed doel heeft nagelaten of toch bij de ex-vrouw zijn beland.